Груевски веќе ја напуштил Унгарија?

by Fokus 13:37
13:37

Поранешниот премиер на Македонија, Никола Груевски веќе ја напуштил Унгарија, пренесува бугарската новинска агенција „Фокус“.

Имено, висок претставник на ВМРО-ДПМНЕ ја истакна оваа информација, а како следни дестинации се споменуваат Русија и Турција.

- Advertisements -

Поврзани новости