Груевски вечерва гостува во вестите на Сител

by fokus 18:23
18:23

Екс премиерот, Никола Груевски, вечерва ќе гостува во вестите на ТВ Сител. Како што објави тој на својот фејсбук профил, во интервјуто ќе зборува за судските процеси кои се водат против него, од кои во еден беше осуден на две години затвор.

„Вечер во 19 часот во интервју за дневникот на ТВ Сител ќе ги дадам одговорите во врска со нарачаните политички процеси и пресуди, а секако ќе проговориме и околу актуелната состојба во државата“, напиша Груевски.

- Advertisements -

Поврзани новости