Груевски со стари навики, доцнеше како премиер, доцни и како обичен човек

by fokus 17:56
17:56

Повеќе од еден час новинарските екипи го чекаа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, да се појави во прес салата во партиското седиште каде беше закажана прес конференција.

Груевски кој често доцнеше на јавните појавувања додека беше премиер, не се ослободува од старите навики ниту како обичен човек кој повеќе не е носител на државна функција.

 

- Advertising -

Поврзани новости