Груевски со поддршка за протестот: Време е да им се испрати порака дека гледаме што се случува и не се согласуваме

by fokus 18:20
18:20

Поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на Фејсбук даде поддршка за денешниот протест организиран од неговиот наследник, Христијан Мицкоски.

„Помина една година, а веќе ретко кој сеуште не ја препозна големата лага на СДСМ. Време е да им се испрати јасна порака. Дека знаеме и гледаме што се случува. Дека не се согласуваме. И дека сакаме промени. Вечерва е добра можност. Поддршка за денешниот собир. Македонија ќе победи“, напиша Груевски.

- Advertisements -

Помина една година, а веќе ретко кој сеуште не ја препозна големата лага на СДСМ. Време е да им се испрати јасна порака….

Publiée par Nikola Gruevski sur Samedi 2 juin 2018

Поврзани новости