Груевски: Сите го договоривме 24 април за датум на изборите

by Фокус 15:11
15:11

Законот за избори го донесоа сите четири најголеми политички партии уште во ноември минатата година, кога се согласивме дека 24 април е најсоодветниот термин за излез од кризата, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во интервју за Телеграф.

– Од една страна обезбедува доволно време за исполнување на сите услови за одржување на фер и демократски изборен процес, а од друга страна не се развлекува кризата и последиците што сите ние секојдневно ги чувствуваме – изјави Груевски.

Поврзани новости