Груевски: Секој ден во наредните две недели сум на судење за да не можам да одам во Парламентот

by fokus 18:14
18:14

Поранешниот премиер и обвинет во повеќе случаи, Никола Груевски денеска изјави дека оваа и нареднат недела е секој ден на судење и дека тоа му се прави за да биде спречен да биде политички активен во Собранието.

-Me држат цели денови, не можам да бидам присутен во парламентот, рече Груевски.

- Advertisements -

Тој реагираше и дека Судскиот совет денеска постапил сосема спротивно од советот во четвртокот кога адвокатите побараа изземање на судиите, претседателите и нивните заменици на Кривичниот и Апелациониот суд.

Поврзани новости