Груевски се моли со „Молитва“ на Блаже Конески

by fokus 09:51
09:51

Поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, изгледа е во предизборна еуфорија. Тој се наврати на последните избори каде ја предводеше партијата и на својот фејсбук профил го реобјави спотот со песната „Молитва“ на Блаже Конески. На спотот, илустриран со снимки од Шарената револуција, наратор е актерот Владо Јовановски.

Во коментари неговите приврзаници му даваат поддршка, а дел од нив бараат да се врати на чело на партијата.

- Advertisements -

Спотот беше дел од изборната кампања на ВМРО ДПМНЕ во 2016 година, кога Груевски учествуваше на избори последен пат како лидер на партијата.

Блаже Конески – МОЛИТВА

Блаже Конески – МОЛИТВА

Publiée par Nikola Gruevski sur Samedi 26 mai 2018

Поврзани новости