Груевски: Против Заев се случи народ

by Fokus 18:33
18:33

Против Заев се случи народ! Тој народ на овие избори ќе донесе огромна победа за нашата коалиција и ќе покаже дека тој народ е газда во оваа држава, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на денешната конвенција на која беа прoмовирани кандидатите за пратеници на владејачката коалиција.

– Ако порано било потешко, во Илинденско или Партизанско време, овој пат тоа ќе се направи со пенкалото на изборниот ден. Народот ќе им го даде својот одговор на сите кои го потценуваа. Сега му е мајката да биде поразен Заев и се она што тој и го направи на Македонија – истакна Груевски.

- Advertisements -

Поврзани новости