Груевски пак не се појави во СЈО, бил во странство

by Fokus 13:12
13:12

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и екс премиер Никола Груевски денеска пак не се појави на распит во Специјалното јавно обвинителство.

Портпаролот на ДПМНЕ, Иво Котевски на излегување од СЈО истакна дека не знае каде е Груевски.

- Advertisements -

Според неофицијални информации, тој повторно не ја примил поканата од СЈО и во моментот се наоѓа во странство.

Поврзани новости