Груевски: Оставам институциите да ги утврдат фактите за прислушувањето

by Фокус

Moите сознанија ги презентирав и оставам институциите да ги утврдат фактите, рече премиерот Никола Груевски откако опозицискиот лидер Зоран Заев вчера изјави дека власта не ги прислушувала само политичарите и други јавни личности од земјава, туку и највлијателните странски амбсадори.

– Не треба да се брза со оставки, треба судскиот процес да заврши, да се утврдат фактите, а потоа да се размислува за евентуални одлуки – рече Груевски прашан дали се размислува за оставки поради аферата.

Поврзани новости