Груевски: Опозицијата да биде конструктивна како што е ВМРО-ДПМНЕ

by Фокус

Доколку опозицијата е конструктивна како што сме ние, навреме ќе заврши процесот за избор на специјален јавен обвинител и состав на ДИК, изјави премиерот Никола Груевски одговарајќи на новинарско прашање дали политичките парти ќе успеат да ги запазат роковите предвидени во договорот од Пржино.

– Нашите црвени линии се секогаш Уставот, законите и волјата на граѓаните – рече Груевски по посетата на Технолошко-индустриската развојна зона Охрид – Струга.

Поврзани новости