Груевски: Новата влада не сака странски инвестиции

by Fokus 16:12
16:12

Никола Груевски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес конференција изрази сомнежи дека новата влада воопшто нема интерес за привлекување на странски инвестиции и упати серија критики кон СДСМ како за кадровските решенија така и за политичките одлуки кои според него може да имаат лоши последици врз целата македонска економија.

Груевски посочи дека искусните кадри како Бил Павлески, Виктор Мизо и Владимир Пешевски кои дипломирале на странски престижни факултети и дошле од моќни компании се заменети со несоодветни министри како Рамиз Мерко и Самка Ибраимовски

- Advertising -

Поврзани новости