Груевски: Немаме одлучено дали ќе го напуштиме Собранието

by fokus 12:56
12:56

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, изјави денеска дека партијата се уште нема донесено одлука дали нејзините пратеници ќе го напуштат Собранието. Груевски не сакаше да открие повеќе детали ниту од средбата со премиерот, Зоран Заев, која се одржа синоќа во кабинетот на претседателот.

-Во обид да ги смири тензиите во општеството, што се создадоа со овие политички хајки, претседателот не покани на разговор. На средбата ги повторив ставовите што ги кажав на вчерашната прес конференција – рече Груевски.

- Advertisements -

Поврзани новости