Груевски не е присутен на прославата на Денот на Македонската револуција во МНТ

by Fokus

Поранешниот лидер на партијата и почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски не присуствува на денешната прослава на Македонската револуција во Македонскиот Народен Театар.

На прославата се појавија пратеникот Антонио Милошоски, Ганка Самоилова-Цветановска, како и лидерот на партијата Христијан Мицкоски. Сите се соогласуваат со исклучувањето на своите сопартијци од партијата.

Во моментот на прославата се пејат патриотски песни.

 

Поврзани новости