Груевски не кажува дали ќе гласа на референдумот, Јакимовски вели ќе бојкотира

by fokus 10:52
10:52

Екипа на ТВ21 вчера ги фати во друштво екс премиерот, Никола Груевски, и претседателот на ГРОМ, Стевче Јакимовски, на улица Македонија во центарот на Скопје.

И покрај инсистирањата на новинарот, Груевски одби да каже како и дали воопшто ќе гласа на референдумот.

- Advertisements -

За разлика од него Јакимовски вели дека тој и неговата партија ќе го бојкотираат референдумот.

Груевски без одговор дали ќе излезе на референдум, Јакимовски ќе бојкотира

Груевски без одговор дали ќе излезе на референдум, Јакимовски ќе бојкотира Gruevski nuk ka përgjigje se a do të votojë në referendum, Jakimovski do të bojkotojë

Publiée par TV21 sur Vendredi 3 août 2018

Поврзани новости