Груевски не е присутен во судница на изрекување на пресудата за „Тенк“

by fokus 12:45
12:45

Обвинетиот Никола Груевски денеска не присуствуа на изрекување на пресудата во предметот „Тенк“ во Кривичниот суд.

Како што рече неговиот адвокат на денешното рочиште во „Траекторија“, Груевски не можел да се појави во судот затоа што напладне ќе оди на читање на пресудата во „Тенк“. Сепак Груевски не е присутен во судницата.

- Advertisements -

Поврзани новости