Груевски на Телма: Ако сакаа да го убијат, Заев ќе беше убиен

by fokus 21:25
21:25

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, вечерва гостува на телевизија Телма. Тој рече дека не било точно дека насилниците кои ги тепаа пратениците сакале да го убијат лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

Груевски рече дека доколку тие сакале да го убијат, тоа ќе го стореле, бидејќи во просторија со 100 луѓе, тоа би можеле да го направат.

Поврзани новости