Груевски на тајна средба со Иванов?

by fokus 21:14
21:14

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски вечерва бил виден како влегува во претседателскиот кабинет на Ѓорге Иванов, јави А1он.  

Оваа тајна посета доаѓа откако Зоран Заев успее да собере 67 пратенички потписи, со што го исполни условот за добивање мандат за состав влада.

- Advertisements -
Banner 300x250_

Партијата на Груевски во проглас до членството порача дека не помислува да оди во опозиција и најави немири доколку СДСМ формира влада.

Поврзани новости