Груевски на тајна средба со Иванов?

by fokus

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски вечерва бил виден како влегува во претседателскиот кабинет на Ѓорге Иванов, јави А1он.  

Оваа тајна посета доаѓа откако Зоран Заев успее да собере 67 пратенички потписи, со што го исполни условот за добивање мандат за состав влада.

Партијата на Груевски во проглас до членството порача дека не помислува да оди во опозиција и најави немири доколку СДСМ формира влада.

Поврзани новости