Груевски на свое име нема ниту пари, ниту имот

by fokus 19:03
19:03

Од СЈО соопштија дека побегнатиот поранешен премиер Никола Груевски не располага со пари и со имот на свое име, а празни му се и банкарските сметки кои би можеле да бидат замрзнати поради неговото бегство во Унгарија, објави 1ТВ.

Сепак, тој добива плата како пратеник во Собранието, иако денеска му беше намалена поради неоправдано отсуство на собраниските седници.

- Advertisements -

Поврзани новости