Груевски на распит во Кривичниот суд

by fokus 14:17
14:17

Поранешниот премиерот Никола Груевски денеска се појави на распит во Кривичниот суд во Скопје, како осомничен во случајот „ТНТ“, поточно за уривањето на комплексот „Космос“.

Груевски во судот пристигна во друштво на адвокатот Никола Додовски и портпаролот на Владата, Александар Георгиев.

Во меѓувреме СЈО побара Судот да им одреди мерки за претпазливост на Груевски, Миле Јанакиески и градоначалникот на Гази Баба Тони Трајковски, сите осомничени во случајот ТНТ.

Фото: Нова ТВ

Поврзани новости