Груевски му пишал на Вељаноски еден ден пред упадот во Собранието

by fokus

Еден ден пред насилниот упад во Собранието на 27 април 2017 година, екс премиерот Никола Груевски му пишал порака на Трајко Вељаноски.

Груевски на Вељаноски му цитира порака која Митко Чавков, директорот на БЈБ, ја добил:

“Добро утро директоре, да ве известам дека добив информација од лојален колега Албанец дека денес во 13 часот планира нешто другата страна. Дали инцидент, дали насила изгласување во парламент… Од повеќе извори има информации во тој правец”.

Поврзани новости