Груевски му пишал на Вељаноски: Човек од ДУИ кажа дека Џафери ќе се бира за претседател

by fokus

Неколку часа пред насилниот упад во Собранието, Никола Груевски му испраќа порака на Трајко Вељановски со која го информора дека некој од ДУИ му пренел на Панче Кралев дека ќе изберат Талат Џафери.

Пораката Груевски му ја испраќа на Вељаноски во 16 часот на 27 април 2017 година.

“Од Панче Кралев: Од ДУИ информација од човек што дојде од состанок со Талат. После 17 часот се спрема избор на Талат по иницијатива на СДС”.

Поврзани новости