Груевски ќе се обрати во Собранието пред гласањето за новата влада

by fokus 21:17
21:17

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, по 23 часот ќе се обрати од собраниската говорница. Тоа ќе биде последно негово обраќање, пред неговата партија и официјално да стане опозиција.

До 00:00 часот треба да се изгласа новиот владин кабинет на чело со лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

- Advertisements -

Поврзани новости