Груевски ќе се консултирал со својот ПР тим дали да прифати дуел со Заев

by fokus 21:47
21:47

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, во вечерашното интервју на телевизија Телма прашан дали би прифатил тв дуел со претседателот на СДСМ, Зоран Заев, рече дека тоа зависи од моментот.

-Тоа зависи од моментот и од ситуацијата. За тоа ќе се консултирам со мојот ПР тим, одговори Груевски.

Поврзани новости