Груевски, Јанакиески, Рангелова повторно на обвинителна клупа за насилството во Центар

by Fokus 08:59
08:59

Во кривичниот суд денеска продолжува судското рочиште за случајот „Насилство“ во општина Центар, во кој обвинети се Никола Груевски, Миле Јанакиески, Даниела Рангелова и уште 10 други лица.

Сите тие се изјаснија дека не се виновни за овој случај, а единствен кој призна вина е советникот на ВМРО-ДПМНЕ во Центар, Томислав Лазаров, кој доби условна казна од шест месеци затвор.

- Advertisements -

Поврзани новости