Груевски и Заев утре ќе се соочат во судница?

by Фокус 11:50
11:50

И двајцата денеска не се појавија во Основниот суд Скопје 2, каде што се случи неочекуван пресврт, бидејќи сведокот газда Нини истакна дека ниту се познавал со Груевски, ниту со Заев, а не го познавал и Ден Дончев.

Заев утре треба да даде исказ, а според неофицијални информации, во судница, и покрај повредата на ногата, ќе се појави и премиерот. Доколку и тој присуствува на рочиштето, се очекува и негово сведочење за висината на душевната болка која му ја нанел Заев, со обвинувањата за наводната криминална продажба на Македонска банка.

- Advertisements -

Премиерот бара половина милион евра од Заев поради серијата пресконференции во врска со аферата „Македонска банка“.

 

Поврзани новости