Груевски: Доста беше од деструкција и лажни обвинувања од опозицијата

by Фокус 14:39
14:39

Ние одиме на избори зашто доста беше од опструкции и лажни обивнувања од опозицијата, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски.

– Опозицијата бега од избори бидејќи се плаши од пораз, а раководството се обидува да си ги спаси политичките кариери – истакна Груевски.

Според него, остварени се сите демократски предуслови за избори.

Поврзани новости