Груевски четиринаесети ден на протести

by fokus 20:49
20:49

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во оставка, Никола Груевски и денеска, четиринаесети ден по ред протестираше со стотина привирзаници пред Министерството за правда.

Уште еден беше побарано ослободување на сите притворени осомничени за насилството во Собранието на 27 април.

- Advertisements -

Протестите ќе продолжат и утре во 18 часот пред Министерството за правда.

Поврзани новости