Груевски: Ако ВМРО ДПМНЕ ги изгуби локалните одговорен е претседателот

by Fokus 10:12
10:12

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски во интервју за Алсат М на прашањето дали е подготвен да си поднесе оставка од челната позиција во партијата доколу партијата ги изгуби изборите, кусо одговори:

“Претседателот на партијата ја носи најголемата одоворност”.

- Advertising -

Груевски после девет години беше гостин во политичка емисија на телевизија Алсат-М. Тој од новинарот доби критика дека не доаѓал на дебата во одредени медиуми и долги години ги игнорирал.

– Не сте биле девет години во Алсат телевизија, каде ќе ви се посветеа деликатни прашања. Нели игнорирањето на граѓаните значи нивно потценување – го праша Назим Рашиди лидерот на ДПМНЕ.

Груевски врати дека секогаш одговарал на сите новинарски прашања, но си призна дека не се појавувал во одредени медиуми.

Поврзани новости