Груби: ВМРО го однесовме во опозиција, па сега прави коалиција со БЕСА

by Фокус 13:44
13:44

Министри и градоначалници на ВМРО-ДПМНЕ се тие што се оскмничени за тешки коруптивни дела и злоупотреби на буџетот, изјави во парламентот Артан Груби од ДУИ.

Тој всушност реагираше на обвинувањето на Антонијо Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ дека Законот за јазици им треба на градоначалниците на ДУИ да ги покријат криминалите.

- Advertising -

-ВМРО се противи на ист закон каков што прифати. Партијата ова го прави зашто ДУИ одлучи да ја однесе во опозиција – рече Груби, додавајќи дека ДПМНЕ сега е во коалицијата со БЕСА.

Поврзани новости