Груби: Владата и Собранието не треба да избираат обвинител, видовме тоа како излезе

by Фокус 15:04
15:04

Не е работа на Владата или на Собранието да назначуваат шеф на новото Обвинителство за гонење на организиран криминал и висока корупција, смета пратеникот од ДУИ, Артан Груби.

-Тоа беше направено пред 4 години и гледаме како излезе – рече Груби, коментирајќи ја изјавата на премиерот Заев, кој предложи прв човек на новото обвинителство да биде обвинителката Вилма Рускоска.

- Advertisements -

Поврзани новости