Груби: Верен сум му на Ахмети

by fokus 22:04
22:04

 

Пратеникот Артан Груби се огласи со реакција на пишувањата низ медиумите, според кои, тој го застапува крилото на ДУИ кое се залага за нова коалиција со ВМРО-ДПМНЕ.

-Забележувам злонамерно, тенденциозно и интригантно оговарање во врска со личните ставови околу постизборната ситуација во земјава. Затоа сакам да ве уверам дека ниту сум бил некогаш, ниту сум денес, и нема ни да бидам некогаш ниту со ВМРО ДПМНЕ ниту со СДСМ, туку сум верен на моите национални убедувања во целосна поддршка на заедничката албанска изјава, мојот лидер Али Ахмети и на ДУИ- напиша Груби на својот Фејсбук профил.

Поврзани новости