Груби: Си ги заслуживме казните, јас му ја платив на Ахмети

by Фокус 22:13
22:13

Првиот вицепремиер Артан Груби вечерва на ТВ21 рече дека функционерите на ДУИ кои не држеа дистанца и не носеа маски при фотографирање во Министерството за политички систем заслужиле да ги добијат казните.

-Јас ја платив казната од Али Ахмети, другите сите сами си платија – рече Груби, посочувајќи дека платил две казни од, како што вели, неговата плата – една од 500 евра и друга од 20.

- Advertisements -

Поврзани новости