Груби: Одлуките во владата ги носиме со консензус

by Фокус 22:01
22:01

Артан Груби, првиот заменик на премиерот вечерва во првото издание од дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 рече дека во Владата СДСМ и ДУИ ги носат со консензус.

-Одлуките ги носиме заеднички и со консензус, односно сите членови на Владата и тоа функционира одлично во овие први три недели од формирањето – потенцираше Груби.

- Advertising -

Поврзани новости