Груби: Има простор пратеници од ВМРО-ДПМНЕ да преминат во парламентарното мнозинство

by fokus 18:46
18:46

Артан Груби од ДУИ во вечерашното гостување на телевизија Канал 5 ја повтори можноста за пратеници од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата да преминат во парламентарното мнозинство.

-Има простор пратеници од ВМРО-ДПМНЕ да преминат во парламентарното мнозинство. Има најава дека пратеници од ВМРО-ДПМНЕ и коалцијата ќе ги поддржат реформиските процеси. Бидејќи препораките од Европката комисија беа инкорпорирани во програмите на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ, рече Груби.

- Advertisements -

Поврзани новости