Груби е задоволен од работата на сите министри и градоначалници од ДУИ

by fokus 20:05
20:05

Артан Груби од ДУИ во вечерашното гостување на Телма на прашањето дали некој од функционерите на ДУИ треба да сменет, рече дека тој е задоволен од сите министри, градоначалници и пратеници од ДУИ.

-Јас сум задоволен од работата на министрите на ДУИ, особено сум задоволен од пратеничката група, а задоволен сум и од градоначалниците. Во моментов во ДУИ воопшто нема отворена дебата за разрешувања, ние сме фокусирани на вториот круг на изборите, каде очекуваме победа, рече Груби.

- Advertisements -

Поврзани новости