Грците направија чудо и ја совладаа Македонија

by fokus

Катастрофален пораз доживеа македонската ракометна репрезентација на денешниот натпревар со Грција, која беше тотален аутсајдер.

Македонија загуби со 28-26 во меч кој можеби беше најслабо одигран во последните десетина година.

Поврзани новости