Гром удрил во далновод, Аеродром и Лисиче без струја

by Фокус 22:47
22:47

Во денешното невреме гром удрил во главен далновод.

Тоа е причината поради која населбите Аеродром и Лисиче се без струја од 21:30 часот.

Од ЕВН велат дека екипи работат на отстранување на дефектот.

Поврзани новости