Гром погодил две девојки од Германија додека правеле селфи

by fokus 11:01
11:01

Девојки на возраст од 23 и 21 година се здобиле со тешки повреди откако ги погодил гром додека правеле слефи во германскиот град Бохум.

Девојките се пронајдени синоќа како лежат на земја со искината облека во населбата Ватенсшид.

- Advertisements -

Според германските медиуми, 23-годишната девојка е задржаа на интензивна нега бидејќи била во животна опасност, додека 21-годишната девојка, чиј живот не е загорзен изјавила дека последно што се сеќава е прошетка со пријателката и правење селфи фотографии со мобилните телефони.

Поврзани новости