ГРОМ на Стевче Јакимовски пред Зиков и пред Љубчо

by Фокус 21:30
21:30

ГРОМ на градоначалникот на Карпош, Стевче Јакимовски со 4.301 глас во моментов води пред ВМРО-НП на Љубчо Георгиевски со 1.756 и пред АПМ на Љупчо Зиков која досега има освоено 1.321. Сличен резултат, на пребројани речиси 28 отсто од избирачките места, има и Достоинство на Стојанче Ангелов со 1.346 гласови.

Поврзани новости