Гром ја опожарил просторијата за обезбедување на браната „Козјак“

by fokus 10:55
10:55

Вработен во Електрани на Македонија – брана „Козјак“ вчера пријавил дека просторијата за обезбедување била опожарена од удар на гром.

Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје пожарот бил локализиран. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

- Advertisements -

Поврзани новости