Грчката полиција заплени 500 илјади екстази

by Fokus 22:01
22:01

Грчката полиција денеска објави дека заплени 500 илјади таблети-екстази и дека уапсени се три лица кои се поврзани со случајот.  Операцијата се случила во Солун, вториот најголем град во Грција, објави АП.

Според информациите од соседството, проценетата вредност на запленетите екстази е околу 10 милиони евра, се наведува во полицискиот извештај.

- Advertising -
 

Поврзани новости