Граѓански марш во Скопје – во 14 часот пред СЈО

by fokus 10:15
10:15

„Борбата продолжува, гласот победува“, под ова мото денеска од 14 часот во Скопје ќе се одржи граѓански марш.

Маршот ќе почне пред просториите на Специјалното јавно обвинителство, ќе се одвива преку булеварот Партизански одреди до Парламентот.

- Advertisements -

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во чест на големиот државен празник 11 Октомври ќе се обрати на граѓаните, пред Собранието на Македонија, по завршувањето на маршот.

Поврзани новости