Граѓаните со автомобили го слават пласманот на Европско првенство

by fokus 20:32
20:32

Македонија вечерва слави. Иако во тешка ситуација во време на пандемија, граѓаните најдоа начин да го прослават пласманот на фудбалската репрезентација на Европско првенство.

Тие со автомобили возат низ центарот на Скопје и со свирење без прекршување на мерките за заштита го прославуваат историскиот пласман.

- Advertisements -

 

 

 

Поврзани новости