Граѓани се собраа пред Кривичен суд за поддршка на Павле Богоевски

by fokus 11:32
11:32

Поголема група граѓани е пред Кривичниот суд каде денеска започнува судењето на еден од најистакнатите активисти на Шарената револуција, Павле Богоевски.

Тој е обвинет за учество во толпа што ќе изврши кривично дело, дело за кое следува парична казна или казна затвор до три години.

- Advertisements -

Богоевски пред три дена беше на Конгресот на СДСМ каде повика на заеднички фронт на партиите со непартиските граѓани на изборите на 11 декември.

ФОТО: НОВА ТВ

Поврзани новости