Градоначалникот на Пласница доби уште еден државен тендер

by fokus 15:08
15:08

По милионскиот тендер кој пред неколку дена го доби компанијата на градоначалникот на Пласница од ДУИ Исмаил Јаовски, „Пуцко Петрол“, од ЈСП, денеска компанијата доби уште еден државен тендер и тоа од Министерството за првада.

Склучениот договор, вреден околу 35.000 евра, денеска беше објавен на сајтот на Бирото за јавни набавки.

- Advertisements -

-Набавка на гориво за возила на бензиски станици со безготовинско плаќање, за службените моторни возила на Министерство за правда за период од една година, пишува во склучениот договор, кој е со важност од една година.

Тендерот кој пак „Пуцко петрол“ го склучи со ЈСП тежи 15,3 милиони евра.

Поврзани новости