Градоначалникот на Параќин прашува чие сценарио спроведува Србија во Македонија

by fokus 13:33
13:33

Градоначалникот на општина Параќин, Саша Пауновиќ на својот твитер профил праша чие сценарио спроведува Србија на протестите во Македонија.

-Ако по таблоидите ЦИА агенти следат протести во Белград да го спроведат Соросовото сценаро, чие сценарио спроведуваат нашите на македонските протести, напиша Пауновиќ.

- Advertisements -

Ова следува откако вчера телевизија Телма објави дека Горан Живаљевиќ поранешен заменик директор на БИА, а сега нејзин активен офицер кој во Амбасадата во Скопје тера трет мандат како советник, влегол во Собранието на крвавиот четрвток после 20 часот, заедно со група луѓе од толпата и се упатил во пленарната сала каде биле пратеници од ВМРО ДПМНЕ.

Поврзани новости