Градоначалникот на Гази Баба потврди дека е позитивен на Ковид-19

by Fokus 09:06
09:06
Градоначалникот на Гази Баба, Борче Георгиевски е позитивен на коронавирус, тој утринава потврди за „Фокус“.
– Утрово го добив тестот, засега сум добар, немам температура и примам соодветна терапија пропишана од лекарите, вели Георгиевски.

Не е познато дали негови соработници од администрацијата во Општина Гази Баба ќе мора да одат во самоизолација.

С.Т.

Поврзани новости