Градоначалникот на Делчево позитивен на корона вирус

by Fokus 13:12
13:12

Првиот човек на Општина Делчево, Трајковски Горан е инфициран од корона вирусот. Тој оваа информација ја објави на социјалните мрежи.

Притоа, тој додаде дека, до завршување на периодот на лекување од Ковид-19, своите работни обврски како градоначалник ќе ги извршува од дома.

- Advertisements -

Поврзани новости