Градоначалникот Курто Дудуш ќе се вози во нов „цитроен“ со задни светла со 3Д ефект

by fokus 12:12
12:12

Курто Дудуш, градоначалникот на општина Шуто Оризари, се поднови со два нови службени автомобили „Citroen C3 Feel“ и „Citroen C4 Catus Feel“, за кои општината издвои над 32.000 евра.

Договорот за набавка на автомобилите бил склучен на 23 јули, а денеска беше објавен на сајтот на Бирото за јавни набавки. Според договорот автомобилите се набавени преку оперативен лизинг од 

- Advertisements -

Меѓу стандардната опрема, купувачот барал автомобилите да имаат и задни светла со 3Д ефект.

Поврзани новости